Parodos

Pasvalio krašto muziejuje rengiamos įvairios parodos: vaizduojamosios (tapybos, grafikos, skulptūros, vitražo) ir taikomosios (tekstilės, keramikos, metalo, stiklo) dailės, moderniojo meno (instaliacijos, asambliažo ir kt.), meninės fotografijos, liaudies meno (tautodailės), floristikos, rankdarbių klubų, dokumentinės, istorinės, pažintinės, taip pat eksponuojamos kolekcijos (medžioklės trofėjų, suvenyrų, žaislų, knygų ir kt.). Rengiamos personalinės, grupinės, teminės bei jubiliejinės parodos.

Muziejaus antrajame aukšte viena galinė siena skirta parodoms, lankytojas pamato ne tik nuolatines ekspozicijas, bet ir tai, kas keičiasi. Parodoms skirtas ir muziejaus vestibiulis bei taip vadinama „mažoji salė“.

Pasvalio krašto muziejuje per metus surengiama apie 30 parodų, kuriose pateikiami Lietuvos ir užsienio menininkų – profesionalių dailininkų, tautodailininkų darbai.

Organizuojamos jaunųjų menininkų, mokinių, ikimokyklinio amžiaus vaikų parodos.

Kiekvienais metais muziejuje veikia tradicinės parodos

  • Vasario mėnesį rengiama Lietuvos tautodailininkų sąjungos Pasvalio skyriaus narių kūrybinių darbų ataskaitinė paroda.
  • Rugsėjį – Pasvalio miesto šventės proga rengiama Pasvalio menininkų klubo „Rats“ kūrybos darbų paroda. Parodos metu pasvaliečiams pristatomi menininkų, kurie gimė, dirbo ar dabar gyvena Pasvalyje, kūrybiniai darbai.
  • Atskira paroda pažymima Pasaulinė turizmo diena.
  • Gruodžio mėnesį vyksta Kalėdinė paroda–pardavimas „Metai“, skirta Pasvalio miesto gimtadieniui, tai vienintelė paroda metuose, kurioje kartu eksponuojami ir vaizduojamojo, ir taikomojo meno kūriniai.
  • Kalėdinėje parodoje pristatoma Pasvalio krašto žmonių ir parodos svečių – Lietuvos menininkų, kūrybiniai darbai. Parodoje „Metai“ gali dalyvauti visi kuriantys Pasvalio krašto žmonės.
  • Kiekvienais metais, gegužės mėnesį Pasvalio muzikos mokyklos dailės skyriaus absolventai pristato ir gina savo tapybos, keramikos, kompozicijos kūrybinius baigiamuosius darbus, kurie po to dar mėnesį ir ilgiau eksponuojami muziejuje. Jaunųjų menininkų kūriniai itin spalvingi, netradiciniai, kupini jaunatviško temperamento bei stiprūs savo išraiška.

Parodų atidarymuose gausu jaunimo, pasvaliečiai noriai lankosi muziejaus kultūriniuose renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose. Neveltui Pasvalio krašto muziejaus pagrindiniai uždaviniai – kultūros paveldo tvarkymas atskleidžiant jo pažintinę vertę ir pritaikant jį viešam naudojimui persipina su aktyviu kultūrinės veiklos plėtojimu.

KVIEČIAME DALYVAUTI PARODOSE!