Ekspozicijos lauke

Pasvalio krašto muziejaus ekspozicija lauke – Žadeikių miške

Istorinė vieta Pasvalio krašte – partizanų bunkeris Žadeikių miške.
Šiame požeminiame statinyje pavargę po kovų slėpėsi Pasvalio krašto partizanai, vadovaujami Jono Alenčiko-Dragūno. Tikrasis bunkeris čia buvo įrengtas 1945 metais, mūšio metu sunaikintas, o pirmą kartą atstatytas 1997 m. Laikui bėgant, mediniai rąstai sutrešo, angos užvirto, gultai ir šalia pastatytas partizanams atminti kryžius supuvo.
2019 m. Pasvalio krašto muziejaus iniciatyva, sulaukus finansinės paramos iš Lietuvos kultūros tarybos ir Pasvalio rajono savivaldybės, Žadeikių miške esantis partizanų bunkeris atsinaujino – pakeisti supuvę rąstai, atnaujinti gultai, prailginti tuneliai, pastatytas naujas atminimo kryžius, informacinis stendas, atkurta partizanų stovyklavietė.
Siūlome nuvykti į Žadeikių miške esantį bunkerį, kur prisėdę ant medinių gultų galėsite pavartyti pogrindžio spaudos, susipažinti su partizano priesaika, padainuoti partizaninių dainų, atsiversti maldaknygę...

Stabtelėję laike ir vėl galėsite grįžti į savąjį laiką!

Bunkerio koordinatės:
55o59'40.7''N 24o26'58.0''E
55.994634, 24.449434

Bunkeris small

 

Senojo tilto muzikantas Antanėlis – mūsų ekspozicija lauke, Pasvalyje

Antanėlis – keistuolis Lėvens upės tilto muzikantas, iš naujo atgimusi legenda, tarpukariu savo smuiko garsais virpinęs praeivių širdis.

Interaktyvi skulptūra Pasvalyje – tai ne tik forma, bet ir turinys. Jos turinį sukūrė kraštiečiai – aktorė Olita Dautartaitė, televizijos ir radijo laidų vedėjas Jonas Nainys ir poetas Vladas Braziūnas.
Šių asmenybių įrašytais tekstais prabyla Antanėlis. Palietus dešinę plaštaką, Jonas pasakoja apie gražiausias Pasvalio vietas. Kairėje plaštakoje „apsigyvenusi" Olita primena Antanėlio legendą. O pridėjus delną prie sagos, pasigirsta poetas Vladas Braziūnas – pasvalietiška tarme jis skaito savo eilėraštį apie senąjį Lėvens tiltą. Kūrybiniame procese dalyvavo ir buvusi pasvalietė, muzikantė Rima Tamo (Tamošiūnaitė). Vos įžengus ant medinės senojo tilto dalies, pasigirsta muzikantės įgrotos smuiko melodijos. Antanėlio skulptūros kūrimas buvo patikėtas jaunam menininkui iš Birštono – skulptoriui Martynui Gaubai. Antanėlio interaktyvumu pasirūpino kompanija „Gluk Media".
Skulptūra – Pasvalio krašto muziejaus dovana Pasvaliui muziejaus 20-mečio proga. Žmonių ypatingai pamėgtą ir lankomą interaktyvią skulptūrą rasite ant senojo tilto šalia Pasvalio Šv. Jono krikštytojo bažnyčios (Vytauto Didžiojo a. 5, Pasvalys).

Daugiau mūsų krašto objektų ieškokite: http://www.pasvaliomuziejus.lt/index.php/turizmas

Antanėlis small